Szczecin 70-777, ul. Jasna 1/12
+48 504 130 151

Dietetyk Szczecin

dr n. med. i n. o zdr. Krzysztof Kustra

Dobrze zaplanowane jest w połowie zrobione!
Zacznij ze mną metamorfozę swojego zdrowia!
Nazywam się Krzysztof Kustra i z wykształcenia jestem dietetykiem klinicznym. Ukończyłem studia na Akademii Rolniczej w Szczecinie (obecnie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny) na kierunku Technologia Żywienia i Żywienie Człowieka, gdzie uzyskałem tytuł magister inżynier. Następnie kontynuowałem naukę na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, na którym to przez lata poszerzałem zdobytą wcześniej wiedzę i zdobywałem szereg innych umiejętności merytorycznych i analitycznych dotyczących ludzkiego organizmu. Moją edukację w tej jednostce zakończyłem uzyskując stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Dodatkowo od kilku lat współpracuje jako konsultant naukowy czy też jako doradca z dużymi międzynarodowymi firmami produkujących żywność specjalnego przeznaczenia medycznego oraz z poradniami zajmującymi się niedożywieniem i żywieniem dojelitowym.

Doświadczenie naukowe przekonało mnie, że dowody naukowe, fakty są jedynym źródłem istotnej wiedzy, dlatego też w swojej praktyce kieruję się głównie widzą zdobytą poprzez naukę i doświadczenie. Tym samym jestem przeciwnikiem diet-cud i raczej jestem sceptyczny wobec trendów społecznych (nie mylić z nowymi faktami naukowymi). Idąc tym tropem nie usłyszycie ode mnie, że: gluten jest największym złem tego świata, a laktoza jego wredną siostrą (z wyjątkiem stwierdzonych nietolerancji), nie będę Was przekonywać do magicznych właściwości jakiegoś produktu i zmuszać do jego jedzenia, nie będę zalecać nieracjonalnych detoksów. Nie demonizuję też używania kuchenek mikrofalowych, żywności GMO, czy mleka. Wszystko jest dla ludzi, zjedzenie np. czekolady nie jest złe! Zła bywa ilość lub pora dnia??. Wobec suplementacji jestem raczej oszczędny, oczywiście z zachowaniem niezbędnego minimum, bowiem dobrze zbilansowana dieta przyniesie wszystkie makro i mikroskładniki w najlepiej znanej formie – naturalnej! (oczywiście istnieją wyjątki).
Szanuję czas moich Pacjentów, dlatego też nie będę konstruować posiłków, które wymagają spędzania pół dnia w kuchni i pół dnia poszukiwania półproduktów.

Nie znam i raczej nikt nie zna, cudownego sposobu na pozbycie się zbędnych kilogramów leżąc na  łóżku, delektując się ulubionymi chipsami. Proces zmiany sylwetki jest dla mnie procesem złożonym na który ma wpływ nie tylko metabolizm, układ pokarmowy, ewentualne jednostki chorobowe, ale też sposób myślenia, aktywność fizyczna, tryb pracy itp. 
Jestem pod nieustannym wrażeniem najdoskonalszej maszyny tego świata – ludzkiego organizmu. W swojej praktyce, spotkałem się z ogromną różnorodnością Pacjentów – czytaj różnorodnością efektów diety, różnymi odczuciami Pacjentów czy różnymi mechanizmami obrony przed redukcją masy ciała. Uważam, że każdy z nas jest inny, zajmuję się różnymi rzeczami, posiada różną historię, ewentualnie przebyte lub towarzyszące choroby i wiele więcej – dlatego też każdy wymaga innej diety. Nie ma też ultra szybkich sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów, uważam, że „małe kroki, które robisz do przodu, są lepsze niż duże, które tylko planujesz” !

Moim celem jest nie tylko, żeby Pacjent uzyskał poprawę stanu zdrowia czy wymarzoną sylwetkę, ale kiedy nasza współpraca się zakończy – co jest naturalne – zachował zdobyte, nowe i właściwe nawyki żywieniowe, aby był samodzielny i świadomy swojej diety a ponadto aby potrafił utrzymać, wypracowane wspólnie efekty.
Zapraszam do współpracy
dr n. med. i n. o zdr. Krzysztof Kustra
Powered by: cdx.pl
+48 504 130 151   +48 504 130 151